IKO: Forside / Tripp Trapp / Hvilke produkter er med i TRIPP TRAPP-klubben?

Handlevogna er tom

Fakta om IKO

Facts on IKO

Trosopplæringskonferansen

Mentortjenesten

Publikasjoner

Kurs og konferanser

Høringsuttalelser

Kontakt IKO

Gaver til IKO

Hvilke produkter er med i TRIPP TRAPP-klubben?

Hvilke produkter er med i TRIPP TRAPP-klubben?

Cecilie Holdø, daglig leder i TRIPP TRAPP, sier at det viktigste kriteriet i produktutvalget, er å finne produkter som gir medlemmer og foreldre et positivt møte med den kristne tro.

Publisert: 03.02.2012 Av: Lena Skattum Sandvik

Ganske nylig ble jeg utfordret på å sette ord på kriteriene for produktutvalget i Dåpsklubben TRIPP TRAPP. Med dette nært i minne deler jeg det med dere som er givere og foreldre: Det viktigste for oss med klubben er å finne fram til produkter som gir barn og foreldre et positivt møte med den kristne tro. Ved å tenke bredde og variasjon i produktenes sjanger, form og stil tror vi det er mulig.

Vi vil både bringe tradisjonsstoffet videre, men også ønske å overraske og bringe inn det som er mer nyskapende og kanskje overraskende. Uansett vil vi tilstrebe god kvalitet i alle ledd. Produktene skal utfordre alle sanser, og de skal kommunisere godt med både nye og erfarne medlemmer. Det er viktig for oss å vise respekt for ulike lesere bl.a. gjennom språk og visuelle uttrykk.

Vi vil gi bibelkunnskap og vi vil gi gode innspill til verdier og holdninger hos barna. Vi ønsker også at barna skal få kunnskap om kirken og det som skjer der. Den kristne trospraksis uttrykt som kirkegang, bønn, sang og bibellesning vil vi invitere barna inn i. Vi vet at barns nære voksenrelasjoner er svært viktige for barns sosiale og mentale utvikling. Vi ser derfor for oss at produktene kan åpne for gode lesestunder og samtaler i hjemmet. Det gir en god trosopplæring også.

Cecilie Holdø
Daglig leer i Dåpsklubben Tripp Trapp